Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877
Четвер, 14 січня 2021 07:01

Шедеври на тему зими

Додала
Шедеври на тему зими Шедеври на тему зими

Поль Гоген «Село Бретон у снігу»

Поль Гоген — відомий французький художник. Полотно «Село Бретон у снігу» було створене, коли художник переїхав на північний захід Франції.  Картина була знайдена на мольберті без підпису та дати в майстерні на момент його смерті 8 травня 1903 року.

Трохи громіздкий пейзаж складають важкі контури будиночків, шпилю церкви і дерев. Висока лінія горизонту з трубами, що димлять створюють відчуття різних світів. Через це полотно наповнене драматизмом.

Клод Моне «Сорока»

Зимовий пейзаж «Сорока» Клод Моне почав писати, будучи натхненним Піссарро, а також Ренуаром і Сіслеєм.

До того жанр зимового пейзажу представив Гюстав Кубра. На його картині були люди, коні, собаки, а вже потім сніг. Клод Моне відійшов від цього і зобразив всього лише одну, ледве помітну сороку. Живописець назвав її «самотньою нотою». Гра зі світлом і тінню допомагає художникові створити особливу чуттєву атмосферу холодного дня.

Цікаво, що журі Паризького салону не визнало цю картину через не типовість і не схожість з класичним зображенням зимових пейзажів.

Роберт Дункан – сучасний американський художник, що народився в штаті Юта. У його родині було 10 дітей. Малювати Роберт почав із 5 років.

Він любив гостювати влітку у дідуся і бабусі на ранчо. Саме бабуся, коли хлопчикові було 11 років, подарувала йому набір фарб і заплатила за 3 уроки живопису маслом.

Кевін Волш — англійський  художник, картини якого можна зустріти на пазлах, листівках і навіть на одязі у якості принтів.

У роботах Кевіна Волша відзначена увага до технічних та історичних деталей. Зима на його картинах обов’язково пов’язана з людьми, дітьми та тваринами.

 

Річард де Вольфе — професійний канадський художник і блогер. Він — художник-самоук. Перша виставка робіт Річарда де Вольфе була представлена, коли йому було 18 років. Його зимові полотна наповнені не лише снігом, а й звуками та голосами.

 

Пітер Брейгель «Мисливці на снігу»

Пітер Брейгель ніколи не писав на замовлення — він був вільним художником. Майстер пензля любив зображувати на своїх картинах людей нижчих станів, за що його прозвали «мужицьким».

Одна з його найвідоміших картин — «Мисливці на снігу» з циклу «Дванадцять місяців». Із цього циклу збереглося всього п'ять картин (припускають, що спочатку їх було шість). «Мисливці на снігу» відповідають грудневі та січневі.

Вінсент Ван Гог «Пейзаж зі снігом»

Вінсент Ван Гог вирішив стати живописцем у віці двадцяти семи років. Коли Вінсент приїхав у Париж до брата Тео, то швидко розчарувався в столичній художній спільноті. Він покинув зимову столицю Франції і переїхав до сонячного Арля.

У цей час тут була незвичайна для тих місць морозна погода. Зійшовши з поїзда, живописець відчув себе в царстві снігу: він не звик до рясних снігопадів і величезних заметів. Правда, незабаром настала відлига і велика частина снігу розтанула. Художник поспішив зобразити те, що залишилося від снігу на полях.

Хендрік Аверкамп «Зимовий пейзаж із ковзанярами»

Хендрік Аверкамп — нідерландський живописець. Він був першим, хто почав працювати в стилі реалістичного пейзажного живопису. Аверкамп від народження був глухонімим. Рання творчість — виключно міські зимові пейзажі. Саме вони зробили художника дуже відомим. Одна з таких картин — «Зимовий пейзаж із ковзанярами». Звичне для зимової пори катання на ковзанах зібрало чимало людей. На картині в лівому нижньому кутку помітна пастка для птахів(двері підперті палицею) ідентична пастці на картині Пітера Брейгеля.

Пітер Брейгель «Пейзаж з ковзанярами і пасткою для птахів»

Ця маленька за розмірами картина написана Пітером Брейгелем незадовго до смерті, в 1565 році. Вона користувалася особливою популярністю, і сьогодні відомо 127 її копій, 45 з яких належать пензлю Брейгеля Молодшого, сина художника.

Брейгель не раз писав річку з людьми. Проте в кожній картині цей символ набуває новий сенс. Тут річка – пастка. В будь-яку мить лід може тріснути, і легковажні фігурки не встигнуть врятуватися. Вони, як і життя птахи, не підозрюють про небезпеку. На все що відбувається на картині глядач дивиться згори і в цій проекції птахи та люди майже не відрізняються своїми розмірами.

Відготувала Валентина Костьо

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Валентина Костьо

Малювати почала в 2008 році. Самотужки опанувала техніку живопису. Першими були роботи на склі. Згодом почала малювати на картоні, полотні мастихіном. Працюю в техніці графіки, акварелі, настінного розпису, ілюстрації художніх творів, карикатури, художньої вишивки. Перша персональна виставка відбулася в замку Паланок м.Мукачево в 2009 році; 2010р. – персональна виставка в м.Хуст, галерея «Митець Верховини»; 2012р. – м.Виноградів арт-кафе  «Helena». Брала участь у колективних виставках і мистецьких фестивалях м.Виноградів, м.Ужгород, галерея с.Пийтерфолво Виноградівського району. Дві роботи експонувалися в м.Київ.  У 2009 році написала перші казки і колискові для дітей. У 2011 році вийшла друком перша збірочка поетичних оповідок «Намистинки», яку сама ілюструвала. У 2013 році виходить друком українською та російською мовами збірка казок для дітей «Відчуття щастя». У творчому доробку – поетичні твори, оповідання, гуморески...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.