Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877
Середа, 03 квітня 2019 16:16

Стартуємо в нове шкільне життя

Додала
Стартуємо в нове шкільне життя Стартуємо в нове шкільне життя

У сім’ї поповнення – народилася дитина. Разом з приємними клопотами з її появою на плечі батьків лягли нові обов’язки по догляду за немовлям, велика відповідальність за долю і виховання у родинному оточенні майбутньої людини. Дитина непомітно підростатиме, і разом з нею «дорослішатимуть» батьки, набиратимуться нових знань, навиків, турботливого підходу до виховання малюка.

Тепер у великій підмозі їм стануть не лише педіатр, але й вихователі, педагоги, логопеди, психологи, масажисти. Напевне тому, коли три роки назад у нашому місті Виноградові вперше відкрилася розважально-пізнавальна студія «Розумашки», охочих скористатися її послугами виявилося багато. Саме життя підказало, що дітей варто згрупувати по віку: від 1 до 2 років – маля і мама (зараз веде цю роботу Інна Фабіян); від 2 до 4 – міні-садок (Світлана Лендєл); від 4 до 6 – розвивальні заняття. Цей підрозділ роботи виявився найцікавішим. Запровадили комплексні заняття з музики, фізкультури, англійської мови (Діана Терлецька), ранньої підготовки руки до писання, творчі заняття (тісто пластика, пластилін, аплікація, малювання олівцями та фарбами (Мирослава Керечан та Ольга Барничко). Крім того, у підготовку до школи включили ознайомлення вихованців з математикою – цифрами, елементарними фігурами (пряма лінія, коло, трикутник, прямокутник, квадрат) та граматикою –  голосні і приголосні звуки. З часом відкрили гуртки угорської мови І і ІІ рівнів (їх ведуть Катерина Неймет та Сільвія Бродюк). Запрацювали школи художня та танцю (Ольга Тіводор та Альона Рабовська). Ними розроблені навчальні програми. Індивідуальні заняття по виправленню мови ведуться від 3 років (логопед Наталія Мігович). Деяким дітям потрібна допомога по подоланню боязні та страху (когось із малят тривожить темрява, шум, поява тварин, заїкання, замкнутість у собі, енурез). Дитина перестає розмовляти  – цей бар’єр їй допоможуть подолати психологи Катерина Кох та Богдана Задорожна. Кому слід укріпити м’язи рук, ніг, грудної клітки та спини – на допомогу прийде вмілий масажист Роман Керечан. Він добре володіє класичним, лікувальним, загальним, дитячим, антицелюлітним та вакуумним масажем, при необхідності може надати допомогу дитині витяжкою на дошці Євмінова. Лариса Іванишин та Аліна Карп’юк працює з дітьми над розвитком їх просторової уяви, моделювання з елементами гри «Лего конструювання». Це допомагає дітям розвивати фантазію, пізнавати світ, наприклад самостійно зібрати картинку «Морська стихія». Так непомітно життя внесло свої корективи

у творчу роботу молодого колективу, який непомітно переріс у Центр розвитку та дозвілля «Розумашки».  Близько 50 вихованців зараз займаються в ньому. Від заняття до заняття відчувається як діти ретельно готуються і освоюють навчальну програму.

Ось і зараз, в останню березневу суботу сюди зібралися молоді матері, діти яких у вересні вперше підуть до школи. За «круглим столом» сидять Анна-Марія Бібіка, Ліна Фурман, Наталія Свищо, Ольга Баратей, Діана Терлецька, Олександра Левчук, Ірина Шерегій, Мар’яна Шуба та Яна Дораж. Матері діляться своїми напрацюваннями про підготовку власних дітей до школи. Зараз цей відповідальний крок і для них, і для малюків. Це – перша сходинка пізнавального розвитку не лише їх синочків та дочок, але і присутніх тут матерів. Разом з дітьми вони заново переживають неповторні миті їхнього дитинства, незнайомі досі хвилювання і сумніви у правильності вибору школи, першого вчителя, готовності до першого шкільного дзвоника.

Вчителька початкових класів Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Катерина Неймет пройшла поглиблене навчання з курсу «Ефективне використання інтерактивних технологій в сучасному навчальному процесі». Своїм досвідом роботи з першачками вона поділилася. Веде Катерина Йосипівна заняття з дітьми по програми нової української школи перший рік. І присутнім зізнається, що стала рухливішою, бо життя урізноманітнило процес навчання, активізації і сприйняття знань дітьми. З першого дня перебування в школі вони активніше включаються в навчальний процес. Вчаться бути чемними і дружелюбними, дотримуватись учнівських правил поведінки, вчасно приходити на заняття, на уроці говорити по черзі. Під час перебування в школі діти приймають участь в оформленні класу, дружно спілкуються в «ранковому колі», роблять собі компліменти. На заняттях із задоволенням читають, пишуть, малюють, співають, танцюють, вчаться моделювати, збирати цікаві конструкції, прибирати клас, поступово готуються до самостійного дорослого життя.

Катерина Йосипівна знайомить батьків з тими вимогами, яких слід і не варто ставити першокласникам, радить, як разом долати перші труднощі, допомагати дітям повірити в свої сили і можливості, підтримати в добрих починаннях та похвалити, коли для цього є відповідний мотив.

Цінні рекомендації дає вчителька по облаштуванню вдома робочого місця школяра, куточку для його підручників, всіх необхідних канцтоварів, одягу.

Очільниця «Розумашок» Наталія Мігович узагальнила відомості про підготовку кожної дитини до школи, підкреслила, як це важливо зробити заздалегідь. У клас потрапляють діти різні за характером і сприйняттям інформації. Зустріч з першою вчителькою – це важлива подія в житті дитини. Наталія Олександрівна нагадує батькам, які документи слід підготувати і подати до школи, переконатися, що вона фізично і психологічно готова йти до школи, приймати участь у щоденному освоєнню знань. Дитині бажано вчасно пройти медогляд, закупити їй всі необхідні для школи речі. Перший клас чекає на вихованців. У їхнім житті розпочинається новий світ  пізнання навколишнього простору та можливостей впевнено рости і діяти, розвиватись, щоб стати повноцінними громадянами України.

Марія Конкіна

      


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Марія Конкіна

Я нікому не віддам твою весну, край зелений і незайману красу, дикий ліс, квітучий яблуневий сад, тиху велич переплетених Карпат! Україна - моя радість і журба, моя тиха, віком стомлена сльоза. Ми разом з тобою будемо завжди, моя пісне, білим голубом лети...

Люблю дітей за їх наполегливість, неупередженість та щирість...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.