
Марія Конкіна
Я нікому не віддам твою весну, край зелений і незайману красу, дикий ліс, квітучий яблуневий сад, тиху велич переплетених Карпат! Україна - моя радість і журба, моя тиха, віком стомлена сльоза. Ми разом з тобою будемо завжди, моя пісне, білим голубом лети...
Люблю дітей за їх наполегливість, неупередженість та щирість...
Долі людські. Започатковану ним справу продовжили колеги
Коли людина поруч і роками сумлінно виконує свою справу, все, що вона творить, сприймається як належне. Згодом, коли її не стає починаєш відчувати, як чогось не вистачає. Починаєш оцінювати, зважувати, порівнювати і усвідомлювати, як вона багато значила для людей і суспільства. Не забулась, ні на йоту не зменшилася вагомість її праці, не стерся її слід у пам’яті людській. І далі вона продовжує жити у справі, якій віддала своє життя, молодість, здоров’я, усі природні нахили і сили. Хоч давно переступила поріг безсмертя, але справа її і слава продовжує свою ходу у плині часу, живе у прийдешнім дні.
«Нам стояти на межі – за правду й гідність. Ось наш бій…»
Не дарма в народі кажуть: дерево з міцним корінням вітер не звалить. Привела це прислів’я неспроста. Той, хто пише, продовжує писати при будь-яких умовах і обставинах.
Земле рідна, материнська, додаєш всім сили
У другій половині липня у видавництві «Карпатська вежа» накладом 600 примірників вийшов другий «Альманах днешньої русинської літератури».
Лиш храм збудуй, а люди в нього прийдуть
… і якби на те моя воля,
Написала б я скрізь курси вами:
– Так багато на світі горя,
Люди, будьте взаємно красивими.
Ліна Костенко
Його ім’я справедливо повертається із забуття
«…Кожен чоловік повинен мати на землі куточок, де б жило його серце, а згодом і пам’ять по нім» (життєве кредо Федора Потушняка – 27.02.1910 – 12.02.1960).
Війна не вічна. У душі знайдеться місце і для скрипки
У міському будинку культури пройшов концерт-реквієм «Ми – пам’ятаємо». Зініціювали його ініціативна група громадських організацій міста Виноградів: студії «Panda» та «New Art», громадські організації «Vinohradіv», «Я чую з кохлеар», «Рух підтримки Закарпатських військових – Виноградів» та міський будинок культури. Захід був приурочений світлій пам’яті Небесної сотні та загиблим воїнам АТО.
Це тепло ваших рук і розмова відверта з вами
Невідомі картини Мікловша Горонгозова вперше побачили виноградівці
Завершенням Днів угорської культури у Виноградові стала пересональна виставка робіт самобутнього з Шаланок живописця Мікловша Горонгозова (16.12.1937 – 30.04.2014). І хоч самого майстра пензля вже шостий рік немає між живими, його душа і присутність зараз відчувалася між нами.
Її серце наскрізь було пройняте любов’ю до музики
Митцю не треба нагород,
Його судьба нагородила.
Коли в людини є народ,
Тоді вона уже Людина.
(Ліна Костенко)
З піснею крокує по життю
У Виноградові проживає багато талановитих людей. І художники, і краєзнавці, і поети, і самодіяльні композитори, і народні умільці… Час від часу вони проявляються, дивують нас свіжістю і новизною своїх здобутків, діляться з нами своїми захопленнями і творіннями рук, викликають наш щирий подив.
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/templates/default/user.php on line 260