Угочанський КВЕСТ (72)

 «Угочанський КВЕСТ» -  рубрика де Ви зможете  дізнатись багато цікавого про особливості Краю, Визначні місця, Етнографічну і Сакральну спадщину та Туристичні принади Виноградівщини, в минулому відому, як Угочанщина.

Понеділок, 30 березня 2015 00:00

Геральдика Угочанщини

Додала

   Угочанщина має складну та давню історію. Це був важливий торгівельний центр в регіоні, тому наявність герба та печатки було просто необхідним, інакше здійснювати комерційну діяльність ставало досить важко.

Понеділок, 16 березня 2015 00:00

У самих витоків!

Додала

«Угоча не коронує!!» – так, в свій час, заявляв про себе найменший комітат (адміністративна одиниця) Угорського королівства. Відповідна система поділу зародилась ще в X ст., за короля Іштвана V. Розширюючи свою територію, королівство поповнювалось і новими комітатами. Зокрема вже в XIII ст. на території сучасного Закарпаття існували нові утворення: Унг (або Ужанський; центр – Унґвар, сучасний Ужгород), Берег (центр – Береґсас, сучасне Берегове), Угоча (центр – Севлюш, сучасний Виноградів), Мараморош (центр – Хуст, пізніше – Сигіт, нині Румунія). Така система існувала досить довго і лиш після поразки Австро-Угорщини в Першій світовій війні традиційна комітати були скасовані.

Вівторок, 10 березня 2015 00:00

ТОП 20 Виноградівщини

Додала

       Швидко промайнув «Топ 20 Виноградівщини»! Була змога дослідити та дізнатись про найбільші «атракції» регіону, від кухні і архітектури, до відомих подій, що тут відбувались та особистостей, які народились чи проживали на Виноградівщині.

Про палац родини Перені відомо кожному. Багато хто знає і його історію та те, що він створений в ХVІ - ХVІІ ст. як дім-замок.

Понеділок, 02 березня 2015 00:00

Топ 20 Смачна Виноградівщина!

Додала

Теплий та сприятливий клімат, багато сонячних днів, значна кількість опадів та переважно тепла зима, роблять Виноградівщину ще й овочево-фруктовим «раєм».

Все менше і менше залишається недоторканих та екологічно чистих територій по всій Землі. «Жива природа» зараз більш виняток ніж правило. Але нам пишатись є чим.

Окремим пунктом в топ 20 Виноградівщини варто виділити Монастир та костел францисканців.

На Виноградівщині розташовані унікальні храми з цікавою історією. Особливо сакральним багатством славиться місто.

Здавна славилась Угочанщина працьовитими людьми, що займались численними народними промислами.

За багаторічну історію свого існування, Виноградівщина накопичила численні пам’ятки археології, історії та культури.