Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877
Субота, 15 жовтня 2016 15:59

На Краю Землі: у Зоні АТО між проміжком спокою

Додала
Yа Краю Землі: у Зоні АТО між проміжком спокою Yа Краю Землі: у Зоні АТО між проміжком спокою

 

Тема захисту цілісності нашої держави стала боляче актуальною після анексії Криму Росією – зелені чоловічки, захоплення адміністративних будівель… зміна ладу життя кримчан, а далі неоголошена війна Росії проти України, що вже третій рік ведеться на Донбасі.

 

 

Страх, біль, холод і голод, гуркіт канонад…. Це відчуття, які нам важко перенести в сучасне життя. Але правди нікуди діти – перебуваючи у 21 столітті ми стали свідками війни. І незалежно від того, що лінія фронту далеко від західної частини України, там загинули і гинуть зараз наші друзі, браття, чоловіки, сини…

 

13 жовтня бібліотекарі запропонували студентам Виноградівського коледжу перегляд документального фільму «Край Землі: Зона АТО».

Дана стрічка дала можливість молоді сповна усвідомити суть терміну ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ; зважити ціну безцінного – людського життя, життя тих, які на жаль і на щастя, мають місце бути в самобутності новітньої історії України – ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ. Бо поки ми, тут – ніжимось у в домашньому затишку, вони перебувають на Краю Землі: у Зоні АТО.

Гостем вкрай емоційного заходу став демобілізований військовослужбовець, мешканець села Тросник Євген Грін.

Насправді, його історія інтригує не тільки розумінням того, що він пішов У АТО, бо став не тільки Захисником Вітчизни, не тільки – героєм, а й зумів повернутись додому живим за для Любові, яку привіз   з окупованого Криму.

Його наречену звуть Світлана, вона візочниця. Та ані її тяжка хвороба, ані війна не зруйнували їхнього  почуття. Євген, в силу особистісних обставин, пішов на війну аби більше не жити ТАК… аби не спостерігати як гинуть молоді хлопці… проте віднайшов нове життя. Світлана з окупованого Криму їхала на велику  Україну від безнадії перед фізичною хворобою, проте віднайшла того, заради кого варто бути сильною перед нелегкими випробуваннями, бо її зціленням на сьогодні є він – «Стовідсотковий воїн, стовідсотковий герой, стовідсотковий мужчина».

Євген делікатно вдався в подробиці АТО не зачіпаючи те, від чого у нього здригається душа, а юнацтво не готове прийняти жорстоку реальність. Тому, вже за мить, прочитав вірша зі збірки про війну. Адже Євген Грін автор двох книжок, власне третю готує до друку.

Щемка історія людей, які завдяки війні зустріли один одного та полюбили, поволі перейшла у сповідь про тих, які залишились у вічних батальйонах – загинули за Батьківщину. У списку й представники Виноградівщини. Заключний сюжет про «Виноградівщину, яка пам'ятає своїх Героїв» аудиторія дивилась стоя…

Захід відбувся в читальній залі Виноградівської ЦРБ.

 

Кожен має своє місце під сонцем, кожен ладен вчиняти так, як вважає за потрібне – це основа демократії. Але поняття свободи, та незалежної дії чи думки формується глибоко у нашій свідомості у кожного окремо. Та в сукупності це загальносуспільна сила – той Дух української нації, яка цими днями відроджується, в умовах війни. ЯКЩО НЕ МИ, ТО ХТО КРІМ НАС – так же кажуть солдати, захисники мого та вашого спокою.

 

Світлана КЕДИК


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.