Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877
Четвер, 23 червня 2016 08:59

Високий політ душі Надії Любки

Додала
Високий політ душі Надії Любки Високий політ душі Надії Любки

Одеське обласне телебачення започаткувало цікаву програму «Діалог». Веде її відомий телеведучий та журналіст Богдан Чуфус.

 

 

У травні його гостею стала наша землячка – поетеса, композиторка і співачка, уродженка села Олешник Надія Любка. Після закінчення Мукачівського педагогічного училища була направлена на роботу в с. Сичавка, Одеської області. Працювала в дитячому садку. У Запоріжжі закінчила педагогічний інститут. Вірші писати почала в зрілому віці, коли вийшла на заслужений відпочинок. За короткий проміжок часу стала авторкою поетичних збірок «Благословляю я життя» (2008 р.), «Під священним покровом» та «Я скрипкою вашою стану» (2012 р.). Стала переможцем обласного фестивалю «Осінь в Бірзулі», у номінації «Вірші покладені на музику», авторкою двох пісенних збірок «Повір в любов» та «Срібний передзвін», і пісенних збірок Єлізавети Кальчевої «Сердце, ты не молчи» та «Удиви меня, судьба». Її поетичні твори друкувалися в альманасі «»Музыка слов» (2012 р.), до якого увійшли твори вибраних сучасних поетів міста Южного та Одеси.

Ведучий цікаво спланував свій діалог з нашою землячкою. Від батьків вона успадкувала прізвище Любка. Матері не довелося змінювати своє дівоче, бо з батьком вони були однофамільцями. Тільки татів рід був смуглявий, а мамин – білявий. У рідному селі закінчила школу. Вибрала омріяну професію педагога. По направленню опинилася у південній степовій зоні. Прижилася в Сичавці швидко. Тільки після джерельної карпатської води ніяк не могла звикнути до смаку місцевої та до вітрів, які постійно гуляють у цій місцевості.

Її поезія «Моя оголена душа» привернула увагу ведучого. Пише вона здебільшого про любов. Виливається вона в любові до України, до життя, до рідної природи, до людей, з якими її зводить життя. Писати почала тоді, коли набрався багаж досвіду і відчуттів, які спонтанно рядками виливалися в поезію. На прохання ведучого вона співає власну пісню «Не відлітай любове».

Кожна людина, як білий птах, думками завжди лине у високість небесну, у тривалий політ. Її роки не зупиняють бігу. Не відчуває самоти. Келех радості нею ще недопитий до дна. Не маючи музичної освіти, не знаючи азів композиції, вона запам’ятовує мелодію, її висоту, інтонацію і виразність звучання. Першими слухачами стають родина, діти, друзі, які з захопленням і любов’ю сприймають народження нових віршів, мелодій і пісень. Прислухається до думок близьких людей – куми Надії Царюк, з якою разом вчилися в Запоріжжі. Рими, ритми і наголоси підказує чоловікова сестра Надія Степаненко. Дуже слушні зауваження робив їй поет Володимир Гаранін, який недавно відійшов у вічність. Художниця Лариса Дем’янишин та її дочка Катерина напрочуд вдало проілюстрували всі видані нею збірки поезій.

З поетами здебільшого спілкується лише з тими, хто опинився в її пересічній долі. Хоча з молодості завжди перечитувала журнали «Новый мир», «Современник», «Нева», «Литературная газета», але у зміст віршів тоді вникала поверхово.

Викладач дитячої музичної школи в Южному Єлизавета Кальчева першою звернула увагу на мелодійність її поезії. За короткий час вона написала мелодії до 20-ти її віршів. Надія Любка виконує одну з них «Думай про мене». На творчість її постійно надихають враження від зустрічі з цікавими людьми, співаками, мальовничими місцями рідної землі, морським прибоєм та кигиканням чайок, які ревно супроводжують кораблі, що вирушають з порту.

Все життя прагнула навчитися мудрості. Її улюблені свята – Різдво і Великдень, пори: року – осінь, дня – ранок – схід сонці, заворожуючий спів і гомін птахів, незбитий людськими ногами слід роси.

Перед публікою виступає часто. Уміє вести діалог з аудиторією. Як учитель багато спілкується з дітьми. Її вірші, покладені на мелодії в стилі танго, вальсу та з елементами гуцульських мотивів. Найпопулярнішою стала пісня «Вечірній порт», яку співає лауреат багатьох Міжнародних конкурсів вокалістів Ірина Зіміна.

Всі 9 частин «Діалогу» з Надією Любка переглядаються з цікавістю. Не потребують коментарів. Віриться, що наша землячка ще скаже багато нового, відкриє багато цікавого не лише для пересічного слухача, але і для професіоналів, які відтворять її вірші у живописних полотнах, у піснях, у засіяних нею рядках нових поетичних сходів, що прокинуться у серцях майбутніх поетів.

 

 

 Марія Конкіна


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Марія Конкіна

Я нікому не віддам твою весну, край зелений і незайману красу, дикий ліс, квітучий яблуневий сад, тиху велич переплетених Карпат! Україна - моя радість і журба, моя тиха, віком стомлена сльоза. Ми разом з тобою будемо завжди, моя пісне, білим голубом лети...

Люблю дітей за їх наполегливість, неупередженість та щирість...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.