Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877
П'ятниця, 17 червня 2016 14:27

Мрію займатися малюванням більшу частину свого життя

Додала
Мрію займатися малюванням більшу частину свого життя Мрію займатися малюванням більшу частину свого життя

«Вона дуже талановита дівчинка, її малюнки такі… сповнені експресії, насичені. Вона гарно вчиться, сприймає добре.» – якось довелось почути слова Петра Петровича Коцана перебуваючи у виставковій залі «Імпасто».

 

Кого це ви так вихваляєте – зауважую, делікатно втручаючись в розмову двох художників – Валентини Костьо та Петра Коцана.

«Та я про ученицю свою розповідаю. В мене було багато учнів, але ця дівчинка дуже здібна. Зараз готую її до вступу в академію мистецтв» – відповів Петро Петрович.

Добре, коли дитина знає чого саме прагне – подумала я, якось промайнувши думкою про власну доню, яка закінчивши 9-й клас поки  не визначилась з напрямком майбутньої професії.

Певно, тому, що мистецтво не варто приписувати до когорти  тої чи іншої професії, адже це вільний акт, викликаний виключно натхненням…ну, і звісно, доля таланту у величезній краплі наполегливості. Зрештою, Господь кожного наділяє особистим талантом і рано чи пізно ми його розпізнаємо.

«З дитинства любила малювати. Ще в дитячому садку мамі казали, що маю хист до малювання.» – цитує Петро Петрович свою ученицю.

Його розповідь дедалі тісніше знайомить мене, хоч і заочно,  з маленькою дівчинкою яку в 5  класі батьки записали на гурток малювання.

Вже через рік художній хист дає свій результат. Дівчинка  стає першою в районі і третьою в області на відповідних конкурсах. Наступного року   обласний рейтинг піднімається на щабель вище – перша в районі та друга в області.

Мимоволі розумієш, що у своєму юному віці дівчина має невипадкову мрію…  І вже подумки навідуєшся до неї з простими питаннями про головне.

Твій учитель розповідаючи про тебе сказав, що маєш особливу мрію. Це правда?

Так. Але вона особлива виключно  по-моєму – я  мрію займатися малюванням більшу частину свого життя. В майбутньому хочу бути художником-педагогом, як і Петро Петрович.

Що ти робиш для втілення своєї мрії?

Навчаюся, стараюся брати участь у конкурсах.

Успіхи є?

Певні, так. Цього року в квітні змагалась конкурсі малюнка на тему "Водоплавні птахи України". Мій малюнок був відзначений як один із найкращих, за що отримала грошову винагороду в розмірі 10 доларів. Малюнок відправлений до Америки, де відбудеться 2 тур.

А як до твого захоплення ставляться батьки?

Тато і мама повністю підтримують мене.

По закінченні школи, маєш намір продовжувати навчання в напрямку малювання?

Так. Саме тому й займаюсь у Петра Петровича Коцана.

Вважаєш, що вельми відомий художник допоможе тобі при вступі?

Не він безпосередньо, а його досвід у живописі, який намагаюся перебрати та набути власного.

 

Добре, коли людина знає чого саме прагне. Моя ж віртуальна співбесідниця крізь призму свого викладача так і не назвала імені. Хто ж вона?

Виявляється, звичайна дівчина, 2000-го року народження, яка навчається в 10 класі однієї з міських шкіл – Анастасія Михайлова. Певною мірою, залюблена у художній потенціал власного викладача по живопису. Саме того, до якого її привели ще у 5 класі. 

Ось так, зі звичайного шкільного гуртка по малюванню, народжуються справжні мрії в свідомості маленьких любителів  великого мистецтва і не тільки. Адже довкола нашого дорослого світу,  безпосередньо в ньому, живе тисячі юних створінь, які ще не загубились в буденності. По своїй наївності вміють щиро мріяти, по-справжньому прагнути та  досягати. Анастасія – одна з таких.

 

Світлана КЕДИК

Дивитись на його витвори мистецтва – задоволення

Живописні епізоди Петра Коцана

 

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.