Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877
Вівторок, 22 грудня 2015 18:05

Ювілейний рік Божого милосердя

Додала
Ювілейний рік Божого милосердя Ювілейний рік Божого милосердя

Ювілейний рік триватиме до 26 листопада 2016 року. Інавгурація  Ювілейного року відбулася 8 грудня 2015 року,  в знаменний День Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, урочистою Службою Божою на площі Свято Петра у Ватикані, яку очолив Папа Франциск. 

 

Наприкінці Євхаристійного богослуження, після святого Причастя, відбувся Чин відкриття Святих Дверей базиліки Святого Петра. Вселенський Архиєрей прочитав молитву, призиваючи об’явлення Божої всемогутності, насамперед, «в милосерді та прощенні». Далі, ввізвавши: "Ось двері Господні! Відчиніть двері справедливості! Задля Твого великого милосердя, увійду в дім Твій, Господи!" – він відчинив двері й зупинився на хвилину на порозі в мовчазній молитві. Опісля Святіший Отець переступив через поріг Святих Дверей, входячи до базиліки, а за ним увійшли його попередник Венедикт XVI, співслужителі та представники чернецтва і мирян.

«Перейти через ці Двері означає відкрити глибину милосердя Отця, Який всіх приймає й особисто виходить назустріч кожному», – наголосив Папа Франциск у проповіді під час Святої Меси.

Одним із символів урочистого богослужіння стала стародавня Українська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці «Милосердя Двері» з міста Ярослава, святиня Перемисько-Варшавської архиєпархії УГКЦ в Польщі, що була встановлена справа біля престолу, на якому звершувала Євхаристійна жертва. Як розповів Блаженніший Святослав, копію цієї ікони, яка є офіційною іконою Святого Року Божого Милосердя в УГКЦ, було подаровано проповідникові Папського Дому о. Раньєро Канталамесі, від якого Святіший Отець довідався про її існування та забажав, щоб вона була присутня під час відкриття Ювілею Милосердя.

Католицька Церква вже протягом століть кожний 25-ий рік проголошує роком Святим. Останній із черги Святий-ювілейний рік відбувся 2000 року з нагоди 2000-ліття від народження у людському тілі Божественного Спасителя Господа нашого Ісуса Христа. У міжчасі тих 25-ти років, коли виникне якась особлива нагода чи потреба, Церква оголошує ще й надзвичайні Ювілейні Святі роки.

В біблійній традиції ювілей – це святий рік, який випадав кожні 50 років, а його метою було відновлення рівності всіх синів Ізраїля, надаючи нові можливості сім’ям, які втратили майно, а навіть – свободу, через борги. В ювілейний рік багачі відпускали невільників та повертали їм землі, які були відібрані в якості запоруки. Ця традиція бере свій початок у Книзі Левіт (25, 10): «І освятите рік п’ятдесятиріччя, і оголосите волю в Краю для всіх мешканців його – ювілей, він буде для вас: і вернеться кожен до своєї посілости, і кожен до родини своєї вернеться».

У Католицькій Церкві Ювілейний рік відзначають, почавши від 22-го лютого 1300 року. Його започаткував папа Боніфатій VІІІ для паломників, які прибули до Риму. Спочатку Ювілейний рік мав повторюватися раз у 100 років. Але папа Климент V у 1343 році запровадив його відзначати раз на 50 років, а папа Урбан VI у 1389 році зменшив цей період до 33 років. Згодом Ювілейні роки святкувалися 1400, 1423 та 1450 роках, поки папа Павло ІІ не встановив святкування один раз на 25 років (починаючи від 1475 р.).

Останній надзвичайний Святий рік оголосив св. Папа Іван Павло ІІ 1985 року. Це був Марійський Святий рік. Крім того, Римські Архиєреї проголошували надзвичайні святі роки. Такими були Ювілеї Відкуплення 1933 та 1983 років, проголошені Пієм ХІ та святим Іваном Павлом ІІ з нагоди 1900-ї та 1950-ї річниць пасхальних подій. Тепер же надзвичайний святий рік оголосив Папа Франциск, ставлячи у центрі його уваги Милосердного Бога, Який запрошує всіх повернутися до Нього.

Початком Ювілею є відкриття так званих «святих дверей». Мова йде про двері, які є в кожній з чотирьох папських базилік Риму. Вони відкриваються лише під час Святого Року, натомість в інший час є замурованими. Обряд відкриття цих дверей вказує на те, що під час Ювілею для вірних доступний «надзвичайний шлях» до спасіння.

Ритуал урочистого відчинення Святих Дверей сягає 1500 року. Традиційно вірні, які в цей рік здійснили паломництво до Риму, отримували повний відпуст гріхів, виконавши декілька головних умов, визначених Святішим Отцем: прийняття Святих Тайн Покаяння та Євхаристії, молитва за Папу, повне відречення від гріха та відвідини чотирьох папських базилік, заходячи в кожну через Святі Двері. Ці умови деколи змінювались. Зокрема, у 2000 році паломникам, які прибули до Риму, було достатньо відвідати тільки одну папську базиліку. Ті, хто не мав змоги здійснити паломництво до Риму, могли отримати відпуст виконавши всі інші умови та відвідавши спеціально призначену церкву у своїй єпархії, зазвичай це був катедральний собор.

Продовжуючи своє служіння як добрий пастир Христового стада, Папа Франциск оголосив 2016 рік Роком Божого Милосердя. Із метою допомогти людям повернутися і наблизитися до Милосердного Бога, Святіший Отець оголосив, що такі ювілейні двері будуть відкриті також в кожній католицькій дієцезії та в кожній єпархії світу, щоб вірні могли в тому році увійти ювілейними дверима до Божого храму та відчути красу Божого Милосердя. Святіший Отець доручив, щоб кожний місцевий єпископ призначив кілька  церков з відкритими дверима. Це буде особлива нагода, щоб під час Святого року вірні могли увійти до храму Божого Милосердя, відчути радість прощення милосердного Отця так, як її відчув євангельський блудний син.

 

(матеріали сайту Стрийської  Єпархії УГКЦ)

Скомпільовано Світланою Тарнавською

Відкриття святих воріт Божого милосердя в Виноградові

(Нижче на сторінці можна переглянути відеофрагмент)


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Світлана Тарнавська

Складаються рядки, немало небагато, складаються вони, як диво із небес, і ними я живу, і ними творю свято моїх коротких днів, жадань, чудес...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Останні пости від Світлана Тарнавська

Media

{YouTube}https://youtu.be/MFVqGgCJHFo{/YouTube} Франциск відкрив святі двері - символ початку року милосердя